Мобільні та Інтернет платежі НСМЕП ПлатиМО! -
мобільні та Інтернет платежі
13 Червня 2021
Про систему Платіжний сайт Скачати Прес-центр Контакти
Прес-центр

Новини
Статті

23.09.2008 - Нова карткова система Європи

У Європі створять конкурента Visa та MasterCard - свою платіжну систему для єдиного європейського простору. Нові картки знизять витрати користувачів, проте не зможуть стати по-справжньому міжнародними.

Після того, як створення єдиного платіжного європейського простору SEPA (Single Euro Payments Area) стало реальністю в січні 2008 року, єврочиновники вирішили впровадити в нього власну ексклюзивну платіжну систему. Провідні банки Франції і Німеччини ведуть переговори з Єврокомісією про створення в Європі системи, яка стане альтернативою американським Visa і MasterCard, повідомляють бельгійські засоби масової інформації. Пропозиція активно підтримується Європейським Центробанком (ЄЦБ).

«Наявності Visa і MasterCard недостатньо», - заявляє генеральний директор ЄЦБ по платіжним системам Жан-Мішель Годфруа. Він вважає, що європейський ринок електронних платежів потребує створення більшої конкуренції, ніж є сьогодні. План передбачає впровадження європейської кредитної картки з єдиною системою захисту до кінця 2010 року.

«Логічний крок з боку європейських банків: вони створили платіжну платформу, а тепер необхідно створити ключ до її використання», - вважає член правління «ВТБ 24» Георгій Горшков. Сама платформа єдиного платіжного простору в Європі складається з 27 держав-членів Євросоюзу, а також Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну та Швейцарії. В рамках об'єднання фізичні та юридичні особи можуть переказувати кошти за єдиними ставками міжбанківської комісії (Interchange fee). Також з'явилася можливість здійснювати та отримувати платежі всередині Європи, використовуючи будь-який рахунок у європейському банку.

Впровадження аналога міжнародних платіжних систем необхідно, тому що Visa і MasterCard нещодавно перестали бути просто платіжними асоціаціями, а перетворилися на акціонерні компанії, зареєстровані на території США,- говорить заступник голови правління банку «Авангард» Валерій Торхов. Відповідно, продовжує він, компанії підкоряються законам цієї країни, що загрожує виникненням деяких економічних колізій і навіть політичних ризиків.

«ЄС хоче бути незалежним і розвивати платіжну систему у відповідності зі своїми правилами. Такою могла б стати система EuroPay, однак вона була поглинена MC», - відзначає Торхов.

Для споживачів створення крупної конкуруючої платіжної європейської системи - справа корисна. Втім, гарантовано виграють тільки ті, хто користуватиметься європейською карткою безпосередньо в зоні ЄС. «В цьому випадку користувачі таких карток нестимуть менші витрати, але в якості міжнародної така картка навряд чи буде придатна», - вважає Горшков. За його словами, у США торгові точки можуть відмовитися використовувати ексклюзивний європейський пластик, якщо тільки це не буде кобрендинговим проектом з тими ж Visa або MasterCard.

«В рамках спільних проектів такі карти могли б мати логотип SEPA-MasterCard або SEPA-Visa», - відзначає Горшков.

Втім, успіху проект може не добитися і всередині ЄС. «Дуже багато "але" для розгортання такого масштабного проекту в найближчі терміни: від багатомільйонного фінансування створення продукту і інфраструктури обслуговування до боротьби з впізнаваністю бренду Visa та MasterCard в європейській зоні, яка складалася десятиліттями», - попереджає заступник начальника департаменту роздрібного бізнесу Російського банку розвитку Денис Сорокін. На його думку, інтерес до нової системи буде лише інноваційним, подійовим моментом в банківських послугах, вважає Сорокін, і швидко вичерпається. «У сучасних умовах вона зможе завоювати популярність, якщо при виході на ринок запропонує супер-функціонал по своїх продуктах», - вважає Сорокін.

Плани європейців по створенню альтернативних Visa і MasterCard платіжних систем одержали критичну оцінку президента компанії Visa Europe Пітера Ейліффа, який вважає, що «не в інтересах споживачів мати в Європі три, чотири або п'ять платіжних систем».


www.gazeta.ru

Повернутися до списку »»

 
 

© «ПлатиМО!»