Мобільні та Інтернет платежі НСМЕП ПлатиМО! -
мобільні та Інтернет платежі
12 Червня 2021
Про систему Платіжний сайт Скачати Прес-центр Контакти
Прес-центр

Новини
Статті

29.05.2009 - Нацбанк Білорусі: Visa, Maestro і Master card заміним на Белкарт

Незабаром зарплату переводитимуть на національні кредитні картки "Белкарт". Урядовці стверджують, що імпортні "Visa", "Maestro" і "Master card" нібито "загрожують національній безпеці країни".

Виявилося, що є ухвала уряду, згідно з якою тепер для видачі зарплат на підприємствах використовуватимуть білоруські пластикові картки "Белкарт". Поки вони ходитимуть паралельно з картками "Visa" і "Maestro", але в майбутньому імпортні картки планують цілком замінити на вітчизняні, передає "Єврорадіо".

Головний бухгалтер Мінського моторного заводу Наталія Громико підтвердила, що на підприємствах вводять білоруські картки.

"Ця система охоплює не тільки наш завод. По ній працюють вже з минулого року. Це білоруська система, білоруські картки, білоруське обслуговування", - говорить вона.

У Національному банку повідомили, що всі зарплатні проекти в країні до кінця 2010 року переведуть на національну картку.

Перш за все, це пов'язано з питанням національної безпеки, говорить начальник головного управління платіжної системи Нацбанку Іван Піщик.

"Якщо операції по картках, за тими ж зарплатними проектами, проводяться не в Білорусі, а в процесингових центрах: по "Visa" - в Лондоні, по "Master card" - в Брюсселі, і якщо виникнуть деякі проблеми, ми, м'яко кажучи, можемо зіткнутися з тим, що міжнародні платіжні системи, штаб-квартири яких, в основному, в Штатах можуть створити певні неприємності. Я не указуватиму деталі, оскільки це тема не для широкого загалу", - заявив Іван Піщик.

Як говорять в Нацбанку, зараз всі операції по пластикових картках відстежуються в іноземних процесингових центрах. Вся інформація про транзакції зберігається і може контролюватися власниками платіжної системи. Білоруська ж система буде автономною. І тому інформація про операції, що проводяться через неї, не вийде за межі країни.

Також важливе місце займає економічне питання. Щоб зробити партію карток, наприклад, "Visa", білоруські банки повинні перерахувати свої гроші в закордонні системи.

"Якщо ми реалізуємо проекти по зарплатах через емісію карток міжнародних систем, то ми повинні покласти в міжнародні системи деякі суми на страховий депозит. Це означає, що має місце відвернення коштів ресурсної бази банків", - говорить Іван Піщик.

У Нацбанку пояснили, що національні картки функціонально майже не відрізняються від карток "Visa" і "Master card". "Белкартой" тільки не можна користуватися за кордоном.

Ніхто не відбиратиме у людей міжнародні кредитки - вони ходитимуть, як і раніше.

Не йдеться і про видачу зарплати на два різні рахунки. Рахунок залишається один, але картки до нього дві, абсолютно рівноправні. Якщо одну втратив, можна користуватися іншою. Але "на користь національної безпеки" радять користуватися білоруською карткою.


Вісник НСМЕП

Повернутися до списку »»

 
 

© «ПлатиМО!»