Мобільні та Інтернет платежі НСМЕП ПлатиМО! -
мобільні та Інтернет платежі
25 Травня 2024
Про систему Платіжний сайт Скачати Прес-центр Контакти
Відповіді на запитання

Загальні питання:

Помилки при виконанні операцій:


Загальні питання:

Що таке НСМЕП?

НСМЕП - Національна система масових електронних платежів – це внутрішньодержавна банківська багатоемітентна платіжна система, в якій розрахунки за товари і послуги, отримання готівки і інші операції, здійснюються за допомогою платіжних смарт-карток за технологією, яка розроблена Національним банком України. Система працює в промисловій експлуатації з 2004 р. За цей час випущено більше 3 млн карток, наростаючий оборот перевищив 150 млрд грн. За весь час експлуатації системи не зафіксовано жодного випадку шахрайства. Детальніше про НСМЕП можна дізнатися на сайті Національного банку України.

ПлатиМО! Що це таке?

ПлатиМО! – це система Мобільних і Інтернет платежів, яка працює по специфікаціях НСМЕП відповідно до усіх вимог НБУ і забезпечує надання платіжних і інформаційних послуг через Інтернет, а також за допомогою мобільних телефонів, платіжних терміналів і кіосків самообслуговування. Як засоби платежу можуть використовуватися картки НСМЕП, випущені будь-яким банком.

У чому відмінність НСМЕП від систем VISA, MasterCard?

У НСМЕП застосовуються платіжні картки лише з вбудованими мікропроцесорами – смарт-картки (без магнітної смуги). Усі платіжні операції виконуються при безпосередній участі картки по специфікаціям, які розроблені Національним банком України, і безпека проведення платежів у багато разів вища, ніж при використанні карток VISA або MasterCard.

У чому відмінність НСМЕП від систем електронних грошей, наприклад Webmoney?

Безпека проведення Інтернет платежів у багато разів вище ніж при використанні наявних систем електронних грошей. Окрім цього ви використовуєте справжні легальні гроші, а не умовні одиниці або загадкові «права вимоги». Ваші платежі проходять через банківську систему України, і гарантом проведення платежів виступає Національний банк України, а не якісь там закордонні ТОВ.

Що і де можна оплатити?

Через Інтернет можна оплачувати послуги і товари, пропоновані на сайтах, що приймають до сплати картки НСМЕП. Це поповнення телефонів операторів мобільного зв'язку, оплата Інтернет, телебачення, комунальних послуг, здійснення грошових переказів у будь-яку точку України, купівля товарів в Інтернет-магазинах і багато чого іншого. Оплачувати товари і послуги можна, наприклад, тут: www.pay.platimo.ua, і також на інших сайтах. Окрім цього, можна оплатити товари в тих торгівельних терміналах , що приймають картки НСМЕП.

Як платити?

Для виконання платежів потрібні:

  1. Платіжна картка НСМЕП, яку можна отримати в банків-учасників НСМЕП
  2. Стандартний PC/SC рідер смарт-карток, приєднаний до комп'ютера, який можна придбати, наприклад, тут.
  3. Установлена і налагоджена клієнтська частина інтернет-терміналу (КЧІТ) - спеціальне програмне забезпечення, яке «спілкується» з карткою (скачати тут).
Більш докладно можна дізнатися тут.

Навіщо потрібен рідер?

Рідер забезпечує «спілкування» картки і віддаленого терміналу при проведенні платежу і переказування грошей на користь торговця.

А можна без спеціального рідера?

Спеціальний ридер не потрібний, якщо Ви придбали платіжну картку НСМЕП у вигляді USB пристрою або картки ПлатиМО-SD.

А можна з мобільного телефону?

Можна за допомогою картки ПлатиМО-SD і мобільних телефонів з операційною системою Android або Windows Mobile 6.

У мене картка VISA, навіщо мені НСМЕП?

Для відкриття можливості платити в Інтернеті карткою VISA, банки, що випускають такі картки, в більшості випадків вимагають підписання додаткових угод, де покладають всю відповідальність на клієнта, і у випадку, якщо були платежі з реквізитами вашої картки і гроші з вашого рахунку були зняті, то повернути їх буде проблематично. Для платежів в Інтернеті за допомогою VISA потрібні лише реквізити картки (номер, термін дії і CVV код). За різними оцінками, головне завдання у 80-90% нових вірусів - це збір паролів і реквізитів платіжних карток. Ваш ліцензійний антивірус зможе розпізнати і знищити новий, невідомий вірус? В Єврозоні, за результатами 2012 року, з усього обороту по платіжних картах - 7% припадало на платежі в Інтернеті. У той же час, з усіх випадків шахрайства з платіжними картами - 65% були пов'язані з платежами в Інтернеті. Враховуючи це, деякі банки не дозволяють проведення платежів в Інтернеті карткам нижнього класу (наприклад VISA electron), картки вищого класу дорожчі в обслуговуванні.

В НСМЕП усі критичні операції під час проведення платежу виконуються усередині картки і здійснити платіж без фізичної присутності картки неможливо. Це забезпечує найвищу безпеку проведення платежів і практичну невразливість для різних, у тому числі і вірусних, атак. За весь час експлуатації НСМЕП не зафіксовано жодного випадку шахрайства.
Картка НСМЕП – це гарантія збереження ваших грошей при платежах в Інтернеті.

У мене захищена карта VISA з чипом, навіщо мені чипова НСМЕП?

Окрім чипа на вашій картці присутня магнітна смуга і графічні реквізити для платежів в Інтернеті (номер, термін дії і CVV код). Чип в картках міжнародних платіжних систем використовується лише при платежах через торгівельні термінали або при знятті грошей в банкоматі. Але, в той же час, по правилах міжнародних платіжних систем, якщо операція не може бути виконана з використанням чипа (термінал або банкомат не приймають чипові картки або забруднилися контакти), то операції проводяться по магнітній смузі. Для платежів в Інтернеті картка взагалі не потрібна, потрібні її реквізити і, відповідно, неважливо, у вас «захищена» картка з чипом або лише з магнітною смугою. Коли ви розплачуєтеся карткою в магазинах, то передаєте картку касирові.

  1. Ви упевнені, що черговий касир не запам'ятає (зніме на камеру, сфотографує) реквізити вашої картки?
  2. Ви упевнені, що при платежах в Інтернеті, ваш ліцензійний антивірус зможе розпізнати і блокувати новий, невідомий вірус, що перехоплює реквізити карток?
  3. Вас влаштовує скільки ви платите за випуск і обслуговування вашої чиповой карти VISA?
Якщо на усі ці питання ви відповідаєте «так», то картка НСМЕП вам не потрібна.

Де отримати картку НСМЕП?

У відділеннях банків-учасників НСМЕП.

Як поповнити?

При отриманні картки відкривається звичайний банківський рахунок, який можна поповнити готівкою в касах банку, за допомогою банківського переказу (у тому числі перерахуванням зарплати), і іншими способами, які можна уточнити при отриманні картки в банку.

Я загубив картку, шо буде з грішми?

Без ПІН-коду зняти гроші або сплатити з рахунку не можна. Необхідно звернутися в банк для постановки картки у стоп аркуш і випуску нової картки.

Картка має ПІН-код, можна його поміняти?

Так, змінити ПІН код можна в клієнтській частині Інтернет-терміналу.

Я забув ПІН-код, 5 разів поспіль увів неправильний ПІН, картка заблокувалась, що робити?

Необхідно прийти у відділення банку, що видав картку, для її відновлення.


Помилки при виконанні операцій:

«Файлова помилка»

По замовчуванню КЧІТ «ПлатиМО!» Встановлюється в папку C:\Program Files\Author\PlatimoClient.

При першому запуску програми створюється папка C:\Program Files\Author\PlatimoClient\Receipts, в якій зберігатимуться чеки проведених операцій.

Якщо Ваш обліковий запис не має прав Адміністратора, то програма не зможе провести зміни в папці Program Files, тобто не зможе зберегти чек операції.

Якщо Ви не можете авторизуватися з правами адміністратора, перевстановіть КЧІТ на інший диск або перенастройте папку збереження чеків в інший каталог в меню Опції/Настройка терміналу/Чеки.

Помилка під час виконання операції. Відновлення.

У ряді випадків можлива помилка при виконанні операції платежу або завантаження і можлива втрата частини фінансової інформації. В цьому випадку КЧІТ запропонує проведення відновлення перерваної операції.

Відновлення відбувається в діалоговому режимі, просто дотримуйтесь рекомендацій програми. Операція відновлення допоможе скоротити час повернення Ваших грошей на рахунок або відновити втрачені дані і завершити операцію успішно.

«Помилка зв'язку. Зв'язку з сервером не встановлено»

Якщо Ви користуєтеся проксі-сервером, то, для нормальної роботи КЧІТ, вкажіть його параметри. При знятій галочці «Налаштувати вручну», КЧІТ запропонує налаштування проксі-сервера автоматично.

Якщо Ви хочете задати настройки вручну, установіть ознаку «Налаштувати вручну» і заповніть поля «Адреса» і «Порт». Ця інформація знаходиться в Пуск\Настройки\Панель керування\Властивості оглядача\Підключення\Настройка LAN\Проксі-сервер. Якщо Ваш проксі-сервер вимагає авторизації, заповніть поля «Користувач» і «Пароль».

«Помилка обміну з сервером. Невірні вхідні дані»

Така помилка виникає, якщо вставлена картка не є карткою НСМЕП, або Ви намагаєтеся відкрити *nsmep-файл сформований для іншої програми (наприклад КЧІТ «ИТАР»).

 
 

© «ПлатиМО!»