Відповіді на запитання
Загальні питання:
Помилки при виконанні операцій:
Загальні питання:
НСМЕП - Національна система масових електронних платежів – це внутрішньодержавна банківська багатоемітентна платіжна система, в якій розрахунки за товари і послуги, отримання готівки і інші операції, здійснюються за допомогою платіжних смарт-карток за технологією, яка розроблена Національним банком України. Система працює в промисловій експлуатації з 2004 р. За цей час випущено більше 3 млн карток, наростаючий оборот перевищив 150 млрд грн. За весь час експлуатації системи не зафіксовано жодного випадку шахрайства. Детальніше про НСМЕП можна дізнатися на сайті Національного банку України.
ПлатиМО! – це система Мобільних і Інтернет платежів, яка працює по специфікаціях НСМЕП відповідно до усіх вимог НБУ і забезпечує надання платіжних і інформаційних послуг через Інтернет, а також за допомогою мобільних телефонів, платіжних терміналів і кіосків самообслуговування. Як засоби платежу можуть використовуватися картки НСМЕП, випущені будь-яким банком.
У НСМЕП застосовуються платіжні картки лише з вбудованими мікропроцесорами – смарт-картки (без магнітної смуги). Усі платіжні операції виконуються при безпосередній участі картки по специфікаціям, які розроблені Національним банком України, і безпека проведення платежів у багато разів вища, ніж при використанні карток VISA або MasterCard.
Безпека проведення Інтернет платежів у багато разів вище ніж при використанні наявних систем електронних грошей. Окрім цього ви використовуєте справжні легальні гроші, а не умовні одиниці або загадкові «права вимоги». Ваші платежі проходять через банківську систему України, і гарантом проведення платежів виступає Національний банк України, а не якісь там закордонні ТОВ.
Через Інтернет можна оплачувати послуги і товари, пропоновані на сайтах, що приймають до сплати картки НСМЕП. Це поповнення телефонів операторів мобільного зв'язку, оплата Інтернет, телебачення, комунальних послуг, здійснення грошових переказів у будь-яку точку України, купівля товарів в Інтернет-магазинах і багато чого іншого. Оплачувати товари і послуги можна, наприклад, тут: www.pay.platimo.ua, і також на інших сайтах. Окрім цього, можна оплатити товари в тих торгівельних терміналах , що приймають картки НСМЕП.
Для виконання платежів потрібні:
- Платіжна картка НСМЕП, яку можна отримати в банків-учасників НСМЕП
- Стандартний PC/SC рідер смарт-карток, приєднаний до комп'ютера, який можна придбати, наприклад, тут.
- Установлена і налагоджена клієнтська частина інтернет-терміналу (КЧІТ) - спеціальне програмне забезпечення, яке «спілкується» з карткою (скачати тут).
Більш докладно можна дізнатися тут.
Рідер забезпечує «спілкування» картки і віддаленого терміналу при проведенні платежу і переказування грошей на користь торговця.
Спеціальний ридер не потрібний, якщо Ви придбали платіжну картку НСМЕП у вигляді USB пристрою або картки ПлатиМО-SD.
Можна за допомогою картки ПлатиМО-SD і мобільних телефонів з операційною системою Android або Windows Mobile 6.
Для відкриття можливості платити в Інтернеті карткою VISA, банки, що випускають такі картки, в більшості випадків вимагають підписання додаткових угод, де покладають всю відповідальність на клієнта, і у випадку, якщо були платежі з реквізитами вашої картки і гроші з вашого рахунку були зняті, то повернути їх буде проблематично. Для платежів в Інтернеті за допомогою VISA потрібні лише реквізити картки (номер, термін дії і CVV код). За різними оцінками, головне завдання у 80-90% нових вірусів - це збір паролів і реквізитів платіжних карток. Ваш ліцензійний антивірус зможе розпізнати і знищити новий, невідомий вірус? В Єврозоні, за результатами 2012 року, з усього обороту по платіжних картах - 7% припадало на платежі в Інтернеті. У той же час, з усіх випадків шахрайства з платіжними картами - 65% були пов'язані з платежами в Інтернеті. Враховуючи це, деякі банки не дозволяють проведення платежів в Інтернеті карткам нижнього класу (наприклад VISA electron), картки вищого класу дорожчі в обслуговуванні.
В НСМЕП усі критичні операції під час проведення платежу виконуються усередині картки і здійснити платіж без фізичної присутності картки неможливо. Це забезпечує найвищу безпеку проведення платежів і практичну невразливість для різних, у тому числі і вірусних, атак. За весь час експлуатації НСМЕП не зафіксовано жодного випадку шахрайства.
Картка НСМЕП – це гарантія збереження ваших грошей при платежах в Інтернеті.
Окрім чипа на вашій картці присутня магнітна смуга і графічні реквізити для платежів в Інтернеті (номер, термін дії і CVV код). Чип в картках міжнародних платіжних систем використовується лише при платежах через торгівельні термінали або при знятті грошей в банкоматі. Але, в той же час, по правилах міжнародних платіжних систем, якщо операція не може бути виконана з використанням чипа (термінал або банкомат не приймають чипові картки або забруднилися контакти), то операції проводяться по магнітній смузі. Для платежів в Інтернеті картка взагалі не потрібна, потрібні її реквізити і, відповідно, неважливо, у вас «захищена» картка з чипом або лише з магнітною смугою. Коли ви розплачуєтеся карткою в магазинах, то передаєте картку касирові.
- Ви упевнені, що черговий касир не запам'ятає (зніме на камеру, сфотографує) реквізити вашої картки?
- Ви упевнені, що при платежах в Інтернеті, ваш ліцензійний антивірус зможе розпізнати і блокувати новий, невідомий вірус, що перехоплює реквізити карток?
- Вас влаштовує скільки ви платите за випуск і обслуговування вашої чиповой карти VISA?
Якщо на усі ці питання ви відповідаєте «так», то картка НСМЕП вам не потрібна.
У відділеннях банків-учасників НСМЕП.
При отриманні картки відкривається звичайний банківський рахунок, який можна поповнити готівкою в касах банку, за допомогою банківського переказу (у тому числі перерахуванням зарплати), і іншими способами, які можна уточнити при отриманні картки в банку.
Без ПІН-коду зняти гроші або сплатити з рахунку не можна. Необхідно звернутися в банк для постановки картки у стоп аркуш і випуску нової картки.
Так, змінити ПІН код можна в клієнтській частині Інтернет-терміналу.
Необхідно прийти у відділення банку, що видав картку, для її відновлення.
Помилки при виконанні операцій:
По замовчуванню КЧІТ «ПлатиМО!» Встановлюється в папку C:\Program Files\Author\PlatimoClient.
При першому запуску програми створюється папка C:\Program Files\Author\PlatimoClient\Receipts, в якій зберігатимуться чеки проведених операцій.
Якщо Ваш обліковий запис не має прав Адміністратора, то програма не зможе провести зміни в папці Program Files, тобто не зможе зберегти чек операції.
Якщо Ви не можете авторизуватися з правами адміністратора, перевстановіть КЧІТ на інший диск або перенастройте папку збереження чеків в інший каталог в меню Опції/Настройка терміналу/Чеки.
У ряді випадків можлива помилка при виконанні операції платежу або завантаження і можлива втрата частини фінансової інформації. В цьому випадку КЧІТ запропонує проведення відновлення перерваної операції.
Відновлення відбувається в діалоговому режимі, просто дотримуйтесь рекомендацій програми. Операція відновлення допоможе скоротити час повернення Ваших грошей на рахунок або відновити втрачені дані і завершити операцію успішно.
Якщо Ви користуєтеся проксі-сервером, то, для нормальної роботи КЧІТ, вкажіть його параметри. При знятій галочці «Налаштувати вручну», КЧІТ запропонує налаштування проксі-сервера автоматично.
Якщо Ви хочете задати настройки вручну, установіть ознаку «Налаштувати вручну» і заповніть поля «Адреса» і «Порт». Ця інформація знаходиться в Пуск\Настройки\Панель керування\Властивості оглядача\Підключення\Настройка LAN\Проксі-сервер. Якщо Ваш проксі-сервер вимагає авторизації, заповніть поля «Користувач» і «Пароль».
Така помилка виникає, якщо вставлена картка не є карткою НСМЕП, або Ви намагаєтеся відкрити *nsmep-файл сформований для іншої програми (наприклад КЧІТ «ИТАР»).
|